20.03 - Koncert - Tribute to Maanambanner glowny

A+ A A-

20.03 - Koncert - Tribute to Maanam

Tribute to Maanam Klub Pokład Tribute to Maanam

Tribute to Maanam to hołd dla jednego z najbardziej znaczących dla polskiej sceny muzycznej rockowej zespołów. To ukłon młodych muzyków w stronę znakomitej muzyki, a przede wszystkim wspaniałych tekstów Kory, które przez niemal 40 lat towarzyszyły Polakom w każdym wieku, i które na stałe wpisały się w ich serca.

 
Projekt nie stara się być kopią Maanamu, a próbą spojrzenia na znany od lat materiał z perspektywy młodego pokolenia. To nowe aranżacje zachowujące ducha oryginału, w których przeplata się buntownicza muzyka lat 80'tych z nowymi brzmieniami i elementami wszelakich nurtów muzycznych. To próba wyciągnięcia ze znanych przebojów ich esencji, siły przekazu i przepuszczenia ich przez nowy pryzmat muzyczny.
 
Pięcioosobowy zespół składa się z muzyków reprezentujących odmienne gatunki muzyczne, a znajdujących wspólny mianownik w uwielbieniu dla twórczości Maanamu. Tak też znane przeboje zostają okraszone elementami jazzu, bluesa, punka, R&B i soulu. Przede wszystkim jednak prym wiedzie rockowa gitarowa muzyka.
 
Tak jak siłą napędową Maanamu była Kora, tak siłą napędową Tribute'u jest Julita Zielińska - obdarzona niezwykłym głosem trójmiejska wokalistka, która na co dzień związana z soulem i R&B odkrywa przed publicznością pokłady rockowej energii. Na scenie towarzyszą jej: Hubert Baumann - gitara, Irek Kaczmar  - gitara basowa, Jan Jarecki - instrumenty klawiszowe, Patryk Woźny - perkusja.
 
Koncert to podróż przekrojowa po największych hitach Maanamu, wśród których nie zabraknie takich przebojów jak: "Boskie Buenos", "Szare miraże", "Kocham cię kochanie moje", "Ta noc do innych jest niepodobna", "Krakowski Spleen", "Się ściemnia", "Cykady na Cykladach", "Szał niebieskich ciał"  i wiele innych.

Otwarcie klubu 19:00
Start koncertu 20:00

Bilety w cenie 30 pln dostępne na www.kupbilecik.pl


Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Log in or create an account