17.01 - Koncert - Trio - Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek KrólikA+ A A-

17.01 - Koncert - Trio - Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek Królik

Trio - Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek Królik Klub Pokład Trio - Andrzej Sikorowski, Maja Sikorowska, Jacek Królik

Połączenie dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej. Koncert jest opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje.

Nie brakuje w nim greckich rytmów, które przywołują znane powszechnie muzyczne tematy. Maja Sikorowska, która wychowała się na piosence wymagającej”, konsekwentnie kontynuuje rozpowszechnianie utworów szanujących kulturę słowa. Andrzej Sikorowski wykonuje w programie zarówno największe przeboje zespołu Pod Budą, znane szerokiej publiczności, takie jak: Ale to już było, Jak kapitalizm, to kapitalizm, Bardzo smutna piosenka retro oraz utwory pochodzące z dwóch ostatnich nagranych wspólnie z córką płyt Kraków-Saloniki i Sprawa rodzinna. Maja Sikorowska prezentuje swoją sztandarową piosenkę Głos z oddali oraz inne przeboje napisane dla niej przez ojca, takie jak Koledzy taty czy Kraków-Saloniki (kompozycja Seweryna Krajewskiego).

Skład zespołu: Maja Sikorowska – śpiew (także w j. greckim); Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, prowadzenie koncertu-autor tekstów, kompozytor; Jacek Królik gitara.

Bilety w cenie 70 zł przedsprzedaż, 80 zł w dniu koncertu dostępne w Tawernie obok klubu Pokład oraz na stronach Ticketmaster, Eventim oraz Kupbilecik
Start koncertu 19:00, Otwarcie klubu 18:00

Patronat koncertu
Trójmiasto.pl 


Oceń ten artykuł
(0 głosów)